Volleyball Tournament (Boys – Under 19)

GREEN FIELDS SCHOOL

C.B.S.E- CLUSTER ZONE – XX

V.B Tournament (Boys – Under 19)

3rd Oct.2019 – 5th Oct.2019

S.No.            Name of School

      1 Bharat national P.S (Karkarduma)
      2 Bye                                                                                 2  
      3 Dwarka Int. Scl (Dwarka)
      4 Bye
      5 Sri Ram Shiksha Mandir (Jindpur)
      6 Bye                                                                                 3  
7 Apex P.S (Sant NagarBurari)
8 Bye
9 Aadhrshilaa Vidyapeeth (Pitampura)
10 Bye                                                                                 4
11 Lion Public School (Ashok Vihar)
12 Bye
13 ITL P.S (Dwarka)
14 Bye           5  
15 Joseph and Marry P.S(Burari)
16 Jain Bharti School (Alipur)                                                                                                             
17

18

Bye

North D.P Scl (Shalimar Bagh)                                  6

19

20

Bye

Mayur P.S ( I.P.Extn.)

21 Bye  
22 Sanatan Dharam P.S (PritamPura)                            7
23 Bye
24 Ganga Int. Scl (Rohtak Road)
25 Bye  
26 East Point Scl (Vasundhara Enclave)                       8
27 Bye  
28 St. Marry Scl(Dwarka Sec.19)
29 Bye  
30 Kamal Model Sr.Sec. Scl (Mohan Garden)            9
31 Bye
32 Bhai Parmanand Vidya Mandir (S Niketan)
   

 

 

 

 

 

NOTE :-

 

  • Matches will be played from top to bottom manner (Serial wise).
  • Matches will start at 8:00 am every day.
  • Matches up to Q-F will be best of (3) and Semifinal + Finals will be best of (5).
  • Winning team may have to play more than one match on the same day. (1/2 an hour gap)
  • No official warm up time will be provided.
  • Knock out fixtures for Semifinals and Final will be informed accordingly.
  • Organizing Committee has the right to make changes in the venue and schedule.
  • Serial No. 1 to 32 will have the matches in first half (8:00 AM onwards).

 

Organizing Sec.

 

 

(Davinder Bhardwaj)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GREEN FIELDS SCHOOL

C.B.S.E- CLUSTER ZONE – XX

V.B Tournament (Boys – Under 19)

3rd Oct.2019 – 5th Oct.2019

S.No.            Name of School

33

34

Bye

Suraj Bhan D.A.V (Vasant Vihar)                              10

 
    35

36

Bye

Bal Niketan P.S  (Sangam Vihar)

 
    37

38

Bye

D.P.S (Mathura Road)                                                11

 
    39

40

Bye

Guru Harishan P.S (Vasant Vihar)

 
    41

42

Bye

Queen Global I. School (Dilshad Garden)              12

 
    43

44

Bye

Ryan International School (Mayur Vihar)

 
    45

46

Bye

St. Lawrence P. School(Dilshad Garden)               13

 
47

48

Bye

St. Cecilia P.S (Vikas puri)

 
49

50

51

Bye

Green Fields School (SJE)                                         14

Bye

 
52

53

St. Marry P. School (SJE)

Bye

 
54

55

St. Mary Public School (Neb Sarai )                       15

Bye

 
56

57

G.R Memorial School (Delhi)

Bye

 
58

59

ChinmayaVidalya (Vasant Vihar)                           16

Bye

 
60

61

Arwachin Public School (Vivek Vihar)

Bye

62

63

Bloom Public School (Vasant Kunj)                       17

Bye

 
64 Flora Dale School (Dilshad Garden)  

 

 

 

NOTE :-

 

  • Matches will be played from top to bottom manner (Serial wise).
  • Matches will start at 8:00 am every day.
  • Matches up to Q-F will be best of (3) and Semifinal + Finals will be best of (5).
  • Winning team may have to play more than one match on the same day. (1/2 an hour gap)
  • No official warm up time will be provided.
  • Knock out fixtures for Semifinals and Final will be informed accordingly.
  • Organizing Committee has the right to make changes in the venue and schedule.
  • Serial No. 33 to 64 will have the matches in first half (8:00 AM onwards)
  • Teams mentioned Serial number 49 to 64 will report at Green Fields School and remaining teams will report at Jawaharlal Nehru Stadium.

 

Organizing Sec.

 

 

(Davinder Bhardwaj)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GREEN FIELDS SCHOOL

C.B.S.E- CLUSTER ZONE – XX

V.B Tournament (Boys – Under 19)

3rd Oct.2019 – 5th Oct.2019

S.No.            Name of School

65      Mira Model P.S (JanakPuri)

66      Bye                                                                                              19

67      Ever Green Public School (Vasundhra Enclave)

68      Bye

69      Kiit World School (PritamPura)

70      Bye                                                                                             20

71      Lovely Public School (Priyadarshani Vihar)

72      Bye

73     Maharaja Agrasen Public School (Ashok Vihar)

74     Bye                                                                                             21

75     A.S.N Sr. Sec School (Mayur Vihar)

76     Bye

77     S. Guru Nanak P.S (Adarsh Nagar)

78     Bye                                                                                             22

79     Salwan P.School (Mayur Vihar)

80     Bharti P.S (Swasthya Vihar)

81     Bye

82     N.G.F.S (Saket)                                                                         23

83     Bye

84     St. Martin (Delhi Cantt)

85     Bye

86     Sahodhya School (S.S Dev)                                                    24

87     Bye

88     Bal Bhavan Public School (Mayur Vihar)

89     Bye

90     Little F. P School (Shahadra)                                                  25

91     Bye

92     St. Margret Sr. Sec School (Rohini)

93     Bye

94     St. Mark Sr.Sec. School (Mira Bagh)                                    26

95     Bye

96     Mann Public School (Haulambi Khurd)

 

 

 

 

NOTE :-

 

  • Matches will be played from top to bottom manner (Serial wise).
  • Matches will start at 8:00 am every day.
  • Matches up to Q-F will be best of (3) and Semifinal + Finals will be best of (5).
  • Winning team may have to play more than one match on the same day. (1/2 an hour gap)
  • No official warm up time will be provided.
  • Knock out fixtures for Semifinals and Final will be informed accordingly.
  • Organizing Committee has the right to make changes in the venue and schedule.
  • Serial No. 65 to 96 will have the matches in the second half (11:00 AM onwards).
  • Teams mentioned Serial number 65 to 80 will report at Green Fields School and remaining teams will report at Jawaharlal Nehru Stadium.

 

Organizing Sec.

 

 

(Davinder Bhardwaj)

 

 

 

 

 

 

 

 

GREEN FIELDS SCHOOL

C.B.S.E- CLUSTER ZONE – XX

V.B Tournament (Boys – Under 19)

3rd Oct.2019 – 5th Oct.2019

 

S.No.            Name of School

97           Shanti Gyan I. School (Najafgarh)

98          Guru HarKishan Public School (Pratap Bagh)                       28

99           Bye

100         Salwan Public School (Rajender Nagar)

101         Bye

102        Air Force Golden Public School (Delhi Cantt)                      29

103         Bye

104         Bhartiya Vidya Bhawan M. Vidyalaya (Kasturba G. M)

105         Bye

106         Dev Samaj Model School (Nehru Nagar)                             30

107         Bye

108         Saraswati Bai Mandir (Punjabi Bagh)

109         Bye

110         DAV (Pritam Pura)                                                                   31

111         Bye

112         Nalanda Modren Public School (Murari)

113         Bye

114         Sachdeva Global Public School (Dwarka)                                          32

115         Bye

116         DAV Public School (Jasola Vihar)

117         Bye

118         Bal Bhawan International School (Dwarka)                      33

119         Bye

120         GRMP School (Nangloi)

121         Bye

122         Chotu Ram Public School (BakhtawarPur)                        34

123         Bye

124         Indian Public School (Rohini Sec-24)

125         Bye

126        Army Public School (Delhi Cantt)                                          35

127         Bye

128         Lakshmi Public School

 

 

NOTE :-

 

  • Matches will be played from top to bottom manner (Serial wise).
  • Matches will start at 8:00 am every day.
  • Matches up to Q-F will be best of (3) and Semifinal + Finals will be best of (5).
  • Winning team may have to play more than one match on the same day. (1/2 an hour gap)
  • No official warm up time will be provided.
  • Knock out fixtures for Semifinals and Final will be informed accordingly.
  • Organizing Committee has the right to make changes in the venue and schedule.
  • Serial No. 97 to 128 will have the matches in the second half (11:00 AM onwards)

 

Organizing Sec.

 

 

(Davinder Bhardwaj)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com