Volleyball Tournament (Boys – Under 17)

GREEN FIELDS SCHOOL

C.B.S.E- CLUSTER ZONE – XX

V.B Tournament (Boys – Under 17)

3rd Oct.2019 – 5th Oct.2019

S.No.            Name of School

  1. Army Public School (Dhaula Kuan)
  2. Bye
  3. The Dev Public School (Narela)             1
  4. Mount Abu Public School (Rohini)
  5. St. Xavier’s School (Daulatpur)             2
  6. Darshan Academy (Kirpal Bagh)
  7. L.K. International School (Bawana Delhi) 3
  8. K.R. Manglam World School (VikasPuri)
  9. Bhagatji Memorial Model Sc. (Yamuna R) 4
  10. DAV Public school (Loni Road)
  11. The Heritage School (Rohini)            5
  12. The Lawrence Public school (Dilshad Garden)
  13. Indraprastha World School (Paschim Vihar) 6
  14. North Delhi Public School (Shlimar Bagh)
  15. Mayur Public School (I.P.Ext)                      7
  16. Bal Bharti Public School (Rohini Sec-14)
  17. Sahodya School (S.D.Area)                          8
  18. Happy English School (Karkardoma)
  19. East Point School (Vasundhra enclave) 9
  20. Modern Era Convent School (Janakpuri)
  21. St. Mary’s Public school (Neb Sarai) 10
  22. Shanti Gyan Niketan (Dwarka)
  23. Lilawati Public school (Shakti Nagar) 11
  24. Universal Public school (PreetVihar)
  25. St.Martin Diocesan School (Delhi Cantt) 12
  26. Evergreen Public School (Vasundhra Enclave)
  27. Guru Tegh Bahadur Public school (Mansarovar)  13
  28. Bharat National Public school (Karkardoma)
  29. B.R.Tyagi Public School (Budh Vihar) 14
  30. Darbarilal D.A.V.(Pitampura)
  31. Bye
  32. Bal Bhawan Int. School (Dwarka)

 

NOTE :-

 

  • Matches will be played from top to bottom manner (Serial wise).
  • Matches will start at 8:00 am every day.
  • Matches up to Q-F will be best of (3) and Semifinal + Finals will be best of (5).
  • Winning team may have to play more than one match on the same day. (1/2 an hour gap)
  • No official warm up time will be provided.
  • Knock out fixtures for Semifinals and Final will be informed accordingly.
  • Organizing Committee has the right to make changes in the venue and schedule.
  • Serial No. 1 to 32 will have the matches in first half (8:00 AM onwards).
  • All teams will report at Jawaharlal Nehru Stadium.

 

Organizing Sec.

 

 

(Davinder Bhardwaj)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GREEN FIELDS SCHOOL

C.B.S.E- CLUSTER ZONE – XX

V.B Tournament (Boys – Under 17)

3rd Oct.2019 – 5th Oct.2019

S.No.            Name of School

  1. St. Margret Public school (Vasant Vihar)
  2. Bye
  3. Maharaja Agarsen Public school (PitamPura) 15
  4. Bal Bharti Public School (PitamPura)
  5. Maharaja Agarsen Public school (Ashok Vihar) 16
  6. Shiksha Bharti Public School (PalamDwarka)
  7. Adarsh Vidya Bhawan (Pratapganj) 17
  8. S.D.Public school (Patel Nagar)
  9. Prince Public school (Budh Vihar) 18
  10. Ratna Shakti Vidyalaya (Uttam Nagar)
  11. Salwan Public school (Rajender Nagar) 19
  12. Navyug School (Moti Bagh)
  13. Delhi Public School (Mathura Road) 20
  14. Mount Carmel School (Anand Niketan)
  15. Tagore Int. School (Vasant Vihar)       21
  16. Bal Bharti Public School (Rajender Nagar)
  17. Faith Academy (Prasad Nagar)
  18. Bye
  19. Poorna Prajna Public school (Vasant Kunj)  22
  20. C.R.P.F. Public School (Dwarka)
  21. Murti Devi public School (Burari) 23
  22. Sachdeva Public School (phase-2 Dwarka)
  23. Bal Bharti Public School(Phase-1 Dwarka)  24
  24. G.R.M. Public school (Nangloi Najafgarh)
  25. The Indian Public School (Sec-24 Rohini) 25
  26. Sant Nirankari Public School (Nirankari colony)
  27. Air Force School (Delhi Cantt) 26
  28. D.A.V Centenary School (Narela)
  29. Sri Ram World School (Sec-10 Dwarka) 27
  30. Delhi English Academy (Bijwasan)
  31. Bye
  32. Laxmi Public school (Karkardoma)

 

NOTE :-

 

  • Matches will be played from top to bottom manner (Serial wise).
  • Matches will start at 8:00 am every day.
  • Matches up to Q-F will be best of (3) and Semifinal + Finals will be best of (5).
  • Winning team may have to play more than one match on the same day. (1/2 an hour gap)
  • No official warm up time will be provided.
  • Knock out fixtures for Semifinals and Final will be informed accordingly.
  • Organizing Committee has the right to make changes in the venue and schedule.
  • Serial No. 33 to 64 will have the matches in second half (11:00 AM onwards).
  • All teams will report at Jawaharlal Nehru Stadium.

 

Organizing Sec.

 

 

(Davinder Bhardwaj)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com